Eesti Jahtklubide Liit tunnustas Euroopa meistritevõistluste medaliste ja Eesti meistrivõistlused ühepaatidele algasid!

25.08 kogunes Eesti avamerepurjetamise paremik Eesti Jahtklubide Liidu kutsel Pärnusse, et ühiselt tähistada Euroopa Meistrivõistlustel saavutatut.

Euroopa Meistrivõistlused avamerepurjetamises toimusid sel aastal Hankøs, Norras. Tegemist on pisikese saarega Norra lõunaosas. Saareline võistluskeskkond sundis osalejaid logistika osas leidlikum olema, aga sellega saadi hakkama. Ilm oli Norrale mitteomaselt sellel ajal aastas ebatavaliselt soe ja päikeseline, tuuledki ei puhunud nii tugevasti kui oleks osanud ennustada. Võistluste korralduslik tase nii maal kui merel oli hea ja sportlased jäid rahule.

Eestist oli kokku osalemas 6 meeskonda: Premium, Olympic B-grupis ja Katariina II, Shadow, Matilda 4 ja Jazz C-grupis.

Koguni neljal Eesti meeskonnal õnnestus võistlusnädala lõpuks saada kaela medalid. Kokku toodi koju 5 komplekti eri värvides medaleid. See teeb Eesti kahtlemata silmapaistvaks ja arvestatavaks konkurendiks Euroopa purjetamismaastikul.

Katariina II kuhu kuulusid kapten Aivar Tuulberg ja meeskonnaliikmed: Lorenzo Bodini, Karl-Hannes Tagu, Peter Saraskin, August Luure, Joosep Laus, Tobias Reiter ja Marko Lilienthal  oli ORC C grupis parim ja võitis kuldse esimese koha, nende järel hõbedase koha teenis välja Matilda 4 meeskond: kapten Juss Ojala, Joachim Aschenbrenner, Arne Veske, Kelly Veske, Marek Harjak, Erki Teras, Alvaro Marinho, Meinar Mäesalu ja Mads Johannes Poder Witzke. 

C grupi harrrastajate arvestuses sai hõbedase teise koha Shadow meeskond kapten Harles Liiv, Villu Tragon, Janno Hool, Ago Rebane, Raul Grigorjev, Melvin Aasav, Tarmo Kilp, Ilmar Rosme, Margus Haud ja Freddy Maalt.

B grupis võttis Olympicu meeskond kapten Tiit Vihul, Meelis Pielberg, Tanel Trööp, Indrek Ulla, Marko Ollik, Aivar Kaljumäe, Raul Vane, Raul Vinnal, Ivo Kais ja Tarmo Vesberg medaleid kahes arvestuses, üldarvestuse kolmas koht oli tore boonus lisaks harrastajate arvestuse esikohale.

Kell 13.30 avas Eesti Jahtklubide Liidu president ja Kalev Jahtklubi esindaja Kalev Vapper tänutseremoonia, Kalevi sõnumit, et Eesti on uhkusega teiste suurte mereriikide kõrval suurusest hoolimata tugevalt esindatud toetas kohapeal tugev aplaus.

Tõepoolest nii see ongi. Esimesena said Pärnu Jahtklubi kommodoorilt Alari Akermannilt ja Pärnu abilinnapealt Varje Tippilt tunnustuse ZOOM 8 maailmameistrivõistlustel edukaid tulemusi toonud noored meresõitjad Martin Rahnel PJK (kuld), Rasmus Randmäe ROPK (hõbe), Kaito Haamer  UKP (pronks), Elisabeth Ristimets ROPK (kuld) Britta Maipuu KJK (hõbe).

Hiiumaalt Jahtklubi Dago meeskondasid Matilda 4 ja Olympicu meeskondi olid tervitama tulnud Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja ja jahtklubi kommodoor Sven Nuutmann. Hergo tõdes, et saarelise elukeskkonnana ei saa me merest üle ega ümber, ning tunnustas Hiidlasi väga heade saavutuste puhul. Sven klubi esindajana tänas seniseid toetajaid ja avaldas heameelt, et Hiiumaa purjetamine on täna nii heas seisus. Seda toetas ka fakt, et samal päeval alanud Eesti meistrivõistlustel ühepaatidele oli kohal 7 Hiiumaa noort purjetajat kahes paadiklassis - Optimistidel ja ILCA 4 grupis.

Ühiselt kutsuti üksteise järel orkestri saatel lavale võidumeeskonnad kus meenutuseks edukast sooritusest said kõik meeskonnaliikmed toreda pildi võistluste albumist ja selleks, et pidulik hetk liialt kiiresti ei lõppeks,  ka oma pildiga tordid, mida oli pärast tore koos sõprade, toetajate ja klubikaaslastega süüa.

Päev oli täis päikest, rõõmu, tänu.

Kell 14.00 kuulutas Eesti Jahtklubide Liidu president Kalev Vapper Eesti meistrivõistlused noortele purjetajatele avatuks ja juba mõned minutid hiljem suunduti merele. On ju teada, et parim trenn on võistlus ja kahtlemata andis noortele purjetajatele motivatsiooni veel suuremaks pingutamiseks nägemine kuhu võib hea tahtmise korral välja jõuda.