Svertpurjetamine

Jahtklubi Dago pakub noortele purjetajatele 3 erinevat tüüpi svertpaati, millega treenida ning võistlustel käia. TULE TRENNI! 

Optimist

Optimist on ISAF-i poolt tunnustatud rahvusvaheline svertpaadiklass, mis on mõeldud algajatele õppimiseks ja võistluspurjetamiseks 7–15-aastastele lastele. Võistlemiseks sobiv kaal võiks olla vahemikus 35–50 kg.

See pealtnäha kummaline kandiline paat osutus oma tootmise lihtsuses ja odavuses ning ka käsitlemise hõlpsuses lastele sedavõrd sobivaks, et tänini pole Optimistile arvukate uute lastepaatide mudelite hulgast väljatõrjujat leidunud. Optimisti taglas on hästi trimmitav ning tema lame põhi hästi stabiilne kuid eduka võistlemise seisukohast nõudlik nii roolimisele, kehatööle kui trimmile.Enam kui sajas erinevas riigis purjetab selles klassis üle 200 000 lapse. Tegemist on maailma ühe arvukama ning kõige kiiremini kasvava paadiklassiga. Üle 50% viimastel Olümpiamängudel osalenud purjetajatest on oma purjetamiskarjääri alguses seilanud Optimist klassis. Eestis purjetati Optimistil esimest korda 1964. aastal.

Optimist on disainitud aastal 1947 USAs Clark Millsi poolt. Selle kere pikkus on 2.36m ja laius 1.12m ning kaal 35kg. Purjepindala on 3.3m2. 

ZOOM 8

Zoom8 on üheinimese ühekereline ühemastiline range ühtsusklassi svertpaat, millel on kat taglas ja bermuudapuri. Keresse on paigaldatud 150 liitri jagu veekindlaid õhukotte, mis tagab hea ujuvuse. 1. märtsist 2005. aastast on jahiklass ISAF-i poolt tunnustatud rahvusvaheline svertpaadiklass on disainitud aastal 1992 soomlase Henrik Segercrantzi poolt. Paat on 2.65m pikk ja 1.45m lai. Kere kaalub 35kg. Purjepindala on 4.8m2. Sellel on kaheosaline süsinikust mast. 

Zoom8 paadisklassis purjetav sportlane võiks jääda kaaluvahemikku 35-65kg. Paat on hea ülemineku paat Optimistilt noorteklassidele. 

ILCA 4

ILCA 4 või ka Laser 4.7 on ühepurjeline noorte ühepaadiklass. ILCA on ühesuguse disainiga purjepaatide klass, st kõik paadid on ehitatud samade spetsifikatsioonide järgi, disainitud 1969. aastal Bruce Kirby poolt. Selle kere on 4.23m pikk, 1.37m lai ning kaalub 59kg. ILCA 4 purjepindala on 4.7m2. 

See on OM klasside Radiali ja Standardi eelkäija ehk noorteklass.  Sportlase kehakaal võiks jääda vahemikku 50-65kg. Näiteks meeste olümpiaklassist ILCA 7 erineb ILCA 4 oma purjepindalalt, mis on 35% väiksem (4,7 m2) ning sobib seega hästi kergema kaaluga noortele purjetajatele. Paati toodavad ILCA ja World Sailingu heakskiidetud ehitajad.