Kira

Jahi nimi: Kira

Jahi kapten: Tauno Telvik

Jahi ehitusaasta: 2006

Jahitüüp: Corby 33

Purjenumber: EST874

Meeskond: 

  • Kapten-roolimees - Tauno Telvik
  • Grootsoot - Pavlo Lukaš
  • Trimm 1 - Margus Mullamaa 
  • Trimm 2 - Ahto Tomingas 
  • Klaver - Indrek Sabul
  • Mast - Terje Alliksoo 
  • Vöör - Marko Tamm 

Küsimus kaptenile: Miks sa purjetad?  

Meri on alati tõmmanud ja kunagi Ott Epneri käe all sain maitsta ka võistluspurjetamist. Kuna olin selles äärmiselt halb, siis aastaid rääkisin endale lugu, et mulle võistluspurjetamine ei meeldi ja seda kunagi tegema ei hakka. Kui perega otsustasime 2019 aasta lõpus jahi osta, siis valikut tehes välistasin ka igasuguse võistlemise. 2020 aga mõtlesime, et proovime ühe sõidu kaasa teha Dago karikasarjas (tolleaegne Purjutuur). Sealt tuli meelde see adrenaliin, mis võistlemisega kaasneb ja peale seda pole vist rohkem kui 2-3 korda niisama merel käinud ja tänane lugu on pigem see, et kui üldse merele minna, siis ikka võistlema. 3 aastat peale seda esimest Purjutuuri osalesime juba tiimiga Kieli maailmameistrivõistlustel ja saime kuldfliiti.

Mis on sinu unistuste koht, kuhu purjetada ja miks just sinna?

Koht ei olegi nii oluline kui võistlus, millel osaleda. Mõnel vahemere kõrgema taseme regatil tahaks osaleda.

Kaugeim sadam, mida Kiraga külastanud oled?

Kiel, Saksamaa

Mis on Kira kodusadam, kuhu alati tagasi tulla? 

Kärdla

Miks on Kira just see "oma-oma," mille põhjal sa oma laeva valisid?

Jaht jõudis meieni väga ootamatult. Kuna meie tiimi esimese jahiga (ka Kira) õnnestus 2021 hooajal saavutada väga head tulemused ORC IV-s, otsustasime, et tahame liikuda 2 võistlusgruppi ülespoole ja seada sihid tiitlivõistlustele. Olime otsimas jahti, mis oleks ORC-s päriselt konkurentsivõimeline ja mahuks ka meie eelarvesse. Vaatasime nii Italiaid kui X-e ja olime juba käsi löömas, kui erinevatel põhjustel variandid järjest ära kukkusid. Kui hooajani oli jäänud vaid loetud nädalad, kartsime juba, et see 2022 hooaeg jääb meil vahele. Viimasel hetkel leidsime meie jaoks täiesti tundmatu jahi Corby 33 Rootsist, mis oli eelmise omaniku poolt väga põhjalikult üle käidud ja tegelikult 2021 Tallinna MM-iks ette valmistatud. Seda jahti on toodetud kokku 9 tk, seega tema sooritust ennustada oli peaaegu võimatu. Aga läksime riskile ja ostsime jahile ära. Tagantjärele oleme aru saanud, et tegemist oli suurepärase valikuga, mis kindlasti on konkurentsivõimelisem kui Italia 9.98 või X-35, mis meil valikus olid.

Suurimad võidud (võistlustel) ja parimad kohad Kira pardal:

Oleme olnud mõned korrad KJK kolmapäevaku poodiumil, kuid suuri võite on siiani vaid üks ja see on Tallinna Meistrivõistluste II koht eelmiselt (2023) hooajalt, kus ühe sõidu suutsime ka võita. Enim oleme nautinud neid hetki, kus meil on õnnestunud olla märgivõttudes ees maailma absoluutsetest tippudest nagu Sugar ja Katariina II, isegi kui need edud on jäänud üürikeseks. Elavalt on meeles ka üks sõit eelmiselt Muhu Väinalt, kus pärast mitut tundi sõitu saime karjuda klubikaaslastele Olympicul "Parem!".

Tulevikuplaanid:

Juba 2022 seadsime eesmärgiks ORC Corinthian maailmameistritiitli aastaks 2026. Endiselt selle nimel töötame ja liigume enam-vähem õiges tempos. 2024 osaleme Euroopa Meistrivõistlustel Mariehamnis, kus pingutame TOP 10 nimel. ORC MM tuleb 2025 Tallinnasse ja oleme oma panused sellele suurvõistlusele teinud.

Leia Kira Oixio Sailing Team facebookist