Klubist

Jahtklubi Dago on Hiiumaa purjetamise kogukonda koondav ühendus. Meie tegevuse eesmärk on purjetamise ala areng huvimeresõidust võistlusspordini, arenguks vajalike tingimuste loomine ja nende tingimuste järjepidevuse kindlustamine.

Jahtklubil on liikmeid 84, kellest 19 on noorliikmed ja 2 on seeniorliikmed.

Meie lipu all sõidavad järgmised alused –  Olympic, Matilda 4, Merilane, Celia, Dolly, Bacchus, Valentina, Lea Berenice, Kira (OIXIO),  Kerttu, Tuuli ja Helena

Viimaste aastate suurimateks saavutusteks on väga silmapaistvad tulemused avamere purjetamisest. 2021a võitis meie lipu all sõitev alus Matilda 4 ORC C grupis avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused Tallinnas, igati väärika tulemuse saavutas ka Olympic, kes teenis ORC B grupis Corinthian grupis kuldmedali ja Angel-Rose II tuli ORC C grupis tublile V. kohale.

Meie lipu all sõitev võistkond Olympic võitis 2020. aastal Eesti meistrivõitlused avamere purjetamises (Baltic Offshore Week). 2019. aastal võitis Postimees Sailing Team ORC Euroopa Meistrivõistlustel 3. koha. 2019. aasta Muhu Väina regatil oli ORCI grupis võitis Olympic kuldmedali ja Postimees Sailing Team hõbemedali. 2018. aastal Hollandis toimunud maailmameistrivõistlustel võitis Olympic pronksi.

Meie tublimad noorpurjetajad on Jorgen Kuivonen ja Ott Saar. Jorgeni parimad tulemused 2020. aastast on Laser 4.7 klassis Eesti MV koondtabeli 4. koht ja 2019. aastast Zoom8 klassi Maailmameistrivõistluste 4. koht.

Lisaks on Dagos väga heal tasemel ka jääpurjetamine, milles meie klubi liikmed võistlevad nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasemel. 2019 ja 2021. aastal tõid Olev Oolup ja Andrus Padu koju Eesti Meistri tiitli Monotüüp-XV klassis.

Jahtklubi Dago on liige järgmistes organisatsioonides: