Matilda 4 ja Olympic tõid Eesti ainsad MM kullad Hiiumaale!

 

 

ME PURJETASIME HIIUMAA SUUREKS! 

Just siit samast “Mereriigiks” tituleeritud Hiiumaalt, on kasvanud välja maailma tipud, kes optimistide pealt alustanud oma teed noorpurjetajatena JK Dago auliikme Ott Epneri käe all. Tänaseks on suure töö vili ja kirg purjetamise vastu kandnud neid avamerepurjetajate maailmameistriteks Dago lipu all! Milline saavutus! Palju õnne Matilda 4 meeskond veelkord, te olete Alexela ORC MM Champions 2021! See kõik on nii sõnulkirjeldamatult äge ent samas niivõrd võimas, et võtab ilmselt veel natuke aega, et see kõik kohale jõuaks!
Üle nädala väisanud Alexela ORC World Championship 2021 – Tallinn, Estonia, jõudiski lõpusirgele ning laupäeval anti lõpupauk uhke autasutamistseremooniaga Pirital, mille taustaks purjetajate ja neid austama tulnud fännide/kaasaelajate rõõmuhõisked ja taas süüdatud olümpiatuli. See MM oli ideaalne ka ilma poolest, sest ilm andis kõike: tuulevaikust, tugevamat tuult, päikest ja vihma just selleks, et  võistlus saaks peetud perfektsetes oludes selgitamaks maailmameistreid. Loomulikult suur au ja kummardus teisele levelile viidud korralduselikule poolele, mida tagasisidena kuulda sai igalt meeskonnalt, kui ka saame kinnitada kaasaelajatena kaldalt. Kogu mere- ja maapealne programm oli niivõrd profesionaalne ja õnnestunud ning kindlasti vajab ka esile tõstmist aktiivne meediakajastus! Aitäh, Aitäh, Aitäh!
Meie jahtide lõpptulemustest lähemalt:

  • ORC C grupp:

1.koht – MATILDA 4  koossseisus: kapten Juss Ojala Marek Harjak, Karlo Hmeljak, Joachim Aschenbrenner, Aarne Veske, Kelly Veske, Priit Berkmann, Christopher Juul ja Felix Andresen.
Sloveenlane Karlo Hmeljak ja taanlane Joachim Aschenbrenner on mõlemad elukutseliselt profesionaalsed purjetajad, kes sellel võistlusel andsid kindlasti olulise panuse võidu vormistamiseks.
Avamerepurjetajana on kapten Juss Ojala koos Marek Harjaku ja Priit Berkmanniga purjetanud koos juba ühise meeskonnana 13 aastat, ja esimest hooaega sõidetud kiirel jahil Matilda 4 täitus nende suur unistus, saavutada maailmameisti tiitel!
Võrdse arvuga 13 punkti juures 2.kohal sõitnud jahiga Sugar II oli Matilda 4 meeskonnal esikohti üldskooris rohkem ja kuna avameresõitude tulemused mahaviskamisele ei kuulu, tuli võit Matilda 4 meeskonnale ja 2.koht läks Sugar II meeskonnale. Seega Matilda 4 meeskond noppis kokku neli sõiduvõitu ja kinnistas sellega endale C klassi maailmameistritiitli, suurima osaljatearvuga grupis.

5.koht – Angel-Rose II Kapten Sven Nuutmann, meeskonnaga- Mihkel Kosk, Maalinn Rasmus, Länts Martin, Silluta Henri, August, Remmel Luca, Aasav Kevin Melvin, Truuverk Kristiina, Vooremaa Argo , kus üldarvestuses jäädi kõrgele 5.kohale, taskus 1 rajasõidu võit ja stabiilsed kohad esiviisikus hoidsid neid lõpuni välja tugevate konkurentidena topis. Well Done!

  • ORC B grupp:
4.koht üldarvestuses/ Corinthiani arvestuses 1. koht  OLYMPIC X-41 Tactical Foodpack / Jaguar Sailing Team Meeskond: kapten Tiit Vihul roolis, hiidlased Meelis Pielberg, Ivo Kais, Tanel Trööp, Indrek Ulla, Kaarel Kruusmägi, Tarmo Vesberg, Raul Vane, Raul Vinnal ja Aivar Kaljumäe. Ehk siis taaskord maailmameistrid meie lipu all. Medaliheitlus üldarvestuses peeti kuni viimase võistluspäevani ja seda siirast rõõmu ja feelingut on raske edasi anda, kui õnnelikud nad selle üle olid! Sama oleme ka meie ja soovime veelkord palju õnne!

On uhke tunne, et meie jahid  niivõrd edukalt ja tublilt esinesid sellisel suurvõistlusel ja samas oleme tänulikud, et üks suur samm on viidud edasi Hiiumaa purjetamises kui ka kogu Eesti.
Jahtklubi Dago on suurem ja tugevam kui eales varem!
Vaata overall tulemusi klasside lõikes siit: