Esimene hooaeg Dago Karikasarja kenasti tehtud!

2018 aastal alguse saanud purjetamise lühiradade seeriavõistlus “Kärdla Purjutuur” sai sel hooajal omale uue nime - Dago Karikasari. Tegemist on 9st etapist koosneva seeriavõistlusega, millel eesmärgiks kohalikele ja meile külla tulnud kaptenitele ning purjetamisharrastajatele pakkuda põhjust merele minna ja oma oskuseid ja ka purjeka võimeid proovile panna. Mis seal salata, peale etappe toimub ka ühine supisöömine ning ka hea seltskond on üks põhjustest, miks kohal käiakse. 

2022 aasta on meie jaoks kahtlemata “Hingelt mereline”. Oleme terve hooaja jooksul püüdnud jahtklubi juurde ja merele lähemale tuua ka kõiki teisi huvilisi. Kes on sukelduja, kes surfar, kes armastab kalal käia ning kes niisama merd ennast. Nõnda on vahel olnud Dago Karikasarja etappide ajal teist sama palju saatjalaevasid merel ning mitmeidki huvilisi Kärdla sadama alumise tulepaagi juures kai otsas meile merele lehvitamas. Jahtklubi ja purjetamine ei ole ainult purjetajatele, vaid kõigile neile, kes rohkemal või vähemal määral on oma hingelt merelised. 

Kokku võttis mõõtu Dago Karikasarja raames sel hooajal merel 13 erinevat alust - mõned meie iga ilmaga purjetajad kohalikud ning teised meie head sõbrad naaber jahtklubidest. Esimese etapiga avasimegi vallavanem Hergo Tasuja abiga Dago Jahtklubi 46nda purjetamishooaja! Ühiselt heisati lipp, mis sümboliseeris koostööd  Hiiumaa valla ning meie jahtklubi vahel ning ühist huvi hoida merekultuur Hiiumaal au sees. Teisel etapil tegime aga kummarduse meie saare meditsiinitöötajatele, kelle raske töö covid-19 pandeemia ajal vääris eraldi tunnustust. Meeskonnad võtsid meditsiinitöötajad oma purjekate peale ning peale etappi tundus, et nii mõnigi sai merepisikuga nakatatud. Suvised etapid möödusid kõik mõnusas tuules ja sooja päikese all. IV Dago regatile eelneval päeval pidasime maha ka viienda etapi, kus liitusid meiega juba ka regatil osalejad. Sügisel oli ilm kõike muud kui aga purjetamist soosiv. Kahel korral oleme lükanud etapid edasi ning ka eile peetud viimasel etapil võis iga meeskond finišiliini ületamiseks ise tuult leiutada. Siiski saime nautida veel viimast suvepäeva, kus päike paistis kuni viimase hetkeni ning kõik alused jõudsid kenasti kontrollaega! 

22.09 ehk 9nda etapi tulemused on leitavad siit ning kogu Dago Karikasarja hooaja koondtabel siit. 

Aitäh kõigile, kes on sel hooajal meiega Dago Karikasarjalt läbi käinud! Teiega oli ikka maruvinge hooaeg ning ei jõua juba 2023 aastat ära oodata!

Parimate tunnustamine toimub 29.10 Hiiumaa Purjetamishooaja lõpupeol, Kärdla sadamas!