Jahtklubi Dago avamerejahid tõid Norrast Euroopa meistrivõistlustelt medalikomplekti!

 

 

5-13.08 toimus Hankøs, Norras avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistlused. Hiiumaalt oli osalemas kaks meeskonda:

Olympic koosseisus: kapten Tiit Vihul, Meelis Pielberg, Tanel Trööp, Aivar Kaljumäe, Raul Vinnal, Indrek Ulla, Raul Vane, Iva Kais, Tarmo Vesberg, Marko Ollik. Saavutasid B-grupis üldarevstuses kolmanda koha, corinthianite ehk harrastajate arvestuses absoluutselt kindla kuldse esikoha! Üldarvestuse pronks kindlustati viimasel kahel võistluspäeval, ehk siis alguses ei saannud vedama, pärast ei saanud pidama. Hea töö ja Hiiumaa on õnnelik ja uhke!

Matilda 4 koosseisus: Kapten Juss Ojala, Joachim Aschenbrenner, Arne Veske, Kelly Veske, Erki Teras, Marek Harjak, Meinar Mäesalu, Alvaro Manuel Silveir Marinho, Mads Johannes Poder Witzke. Matilda 4 oli eelviimasel võistluspäeval C-grupis kolmandal kohal. Meeskond sellega ei leppinud ja leidsid võimaluse kuidas viimasel võistluspäeval võtta hõbedane koht poodilumil. Selleks tuli konkurent sundida match race-le ja suruda nad arvestuses allapoole. See strateegia töötas ja koht poodiumi teisel astmel oli käes! Super sooritus Matlda 4 meeskonnalt!

Võistluse avapäeval saatsime meeskondadele koduste poolt tervitused ja head soovid, hoidsime kõvasti pöidlaid ja usume, et vast see aitas ka kaasa nende edule.