Kärdla Selver Race 2023 I päev

Suur rõõm ja au on jagada, et juba kolmandat aastat järjest õnnestub Jahtklubi Dagol korraldada EKV sarja etappi Kärdla Race võistlust noorpurjetajatele. Sel aastal kohe eriti mastaapselt, sest Kärdla Race on ühtlasi ka Eesti Meistrivõistlused klassides - Optimist, ILCA 4, Zoom8, kokku pea 180 sportlast. Võistlused kestavad kuni pühapäevani ja võistluste avapäeval tervitas kõiki sportlasi pigem vaikne, kuid keerutav 4-7 m/s puhuv tuul.
Võistlus sai täna avatud mõnusa päiksepaiste saatel meie enda Jahtklubi kommodoori Sven Nuutmann poolt ja edu ja tuult purjedesse soovis ka Hiiu Vallavanem Hergo Tasuja.
Meie kui hiidlaste jaoks on sellise suurvõistluse korraldamine vastutusrikas, kuid ühtlasi suur au, et väikse meresaarena saame figureerida olulise võistluse korraldajana. Soovime omalt poolt kõikidele sportlastele merele edu ja nagu ikka nutikaid paute, te olete vaprad!🤩
Võistluskavas oli täna plaanis sõita kolm võistlussõitu, millest Optimistide klassis õnnestus kirja saada kaks võistlussõitu ja ILCA 4 & Zoom8 klassis 3 sõitu. Eriti keeruliseks kujuneski Optimiste raja teine sõit, kus starte sai kokku antud koguni 5, et startida puhtas fleedis.
Nagu ikka stabiilsed kohad tagavad edu ja tundub, et ka selle võistluse võtmesõnaks saab olema stabiilsus ja hea taktika erinevates tuuleoludes, sest 4 päeva jooksul praeguste prognooside kohaselt saame trotsida keskmisest tugevamaid tuuleolusid kui ka vaiksemat tuult.
Tulemused klasside kaupa pärast esimest võistluspäea jagunevad allolevalt, alustades pisematest:
⛵Optimist klass (98 registreerujat):
1. EST Robert Matt - SMS Saaremaa Merispordi Selts
2. EST Helena Lee Kangur - KJK Kalevi Jahtklubi
3. LAT Otto Vilnis RENESLĀCIS- JSS/JBK
⛵Zoom8 klass (39 registreerujat):
1. EST Mia Maria Lipsmäe - UKP Uku Kuusk Purjespordikool UKP
2. EST Elisabeth Ristmets - ROPK Rein Ottosoni Purjespordikool
3. EST Sandra Sinivee - Uku Kuusk Purjespordikool UKP
⛵ILCA 4 klass (44 registreerujat):
1. LAT Julijs KAUGARS - JSS/JBK
2. EST Gretel KURGPÕLD - ROPK Rein Ottosoni Purjespordikool
3. EST Raul OTTESSON - TJK Tallinna Jahtklubi
Suured tänud meie tublidele võistlusametnikele ja korraldustiimile, kes iga aastaga oma kogemusi lihvivad ja profesionaalsust uuel levelile viia saavad! 💪
ERITI Täname kõiki toetajaid, kes on pannud õla alla võistlustele, et saaksime seda vingelt ja väärikalt ellu viia! 😍🙏
Päev pildis by Argo Nurs
Mari Pajula, Jahtklubi Dago Liige