Muhuväinal sõidab üheksa JK Dago alus

Tänavusest 64. Muhu Väina regatist võtab osa rekordiliselt palju Jahtklubi Dago aluseid. Kaheksa sõidavad suurte avamerejahtide ehk ORC võistlusklassis ja üks konkureerib Folkbootide klassis. Registreerimisnimekirjas on järgmised JK Dago alused ja kiprid: Roxanne/Arno Jürjens, Kira/Tauno Telvik, Angel-Rose II/Sven Nuutmann, Matilda/Juss Ojala, Merilane/Raigo Pajula, Celia/Rauno Pielberg, Olympic/Tiit Vihul. Folkbootide võistlusklassis on kirjas jaht Bacchus/Olev Oolup.

 

Hiidlaste nimesid leiab ka mitme teise laeva munsterrollist, näiteks on taas konkurentsis mullune regativõitja Piloilleri, mille naiskonnas purjetab ka Juuli-Ann Tähiste. Lauri Andressel aga juhib regatil Inanna nimelist jahti.

Kokku oli eilseks ORC võistlusklassis registreerunud 94 jahti, sh ka neli Läti, neli Venemaa, kaks Soome ja üks Küprose lipu all sõitev alus. Folkbootide grupis oli kirjas 13 jahti ja nn matkagrupis vaid kaks.

Tänavune regatt algab Pärnust ja lõppeb Kärdlas. Regati avamine on laupäeval, 10. juulil Pärnu jahtklubis, merele minnakse pühapäeval, 11. juulil. Teekonnal külastab regatt Ruhnu sadamat ja Kõiguste sadamat Saaremaal. Mõlemast sadamast starditakse ka võistlusele: nn Ruhnu ringile ja Kõiguste ringile. 16. juulil jõuab regatt Kärdla sadamasse, kust 17. juulil starditakse viimasele, seitsmendale etapile – Hiiumaa Sadamate Kärdla ring.

Hiiu Leht//Harda Roosna