Jahtklubi Dago on Hiiumaa purjetamise kogukonda koondav ühendus. Meie tegevuse eesmärk on purjetamise ala areng huvimeresõidust võistlusspordini, arenguks vajalike tingimuste loomine ja nende tingimuste järjepidevuse kindlustamine.

Jahtklubil on liikmeid 72, kellest 16 on noorliikmed ja 2 on seeniorliikmed.

Meie lipu all sõidavad järgmised alused – Postimees, Olympic, Merilane, Roxanna, Celia, Dolly, Bacchus, Valentina, Lea Berenice, Kuu, Väike-Kai, Kerttu ja Tuuli.

Viimaste aastate suurimateks saavutusteks on väga silmapaistvad tulemused avamere purjetamisest. Meie lipu all sõitev võistkond Olympic võitis 2018. aastal Hollandis toimunud maailmameistrivõistlustel pronksi. 2019. aastal võitis Postimees Sailing Team ORC Euroopa Meistrivõistlustel 3. koha. 2019. aasta Muhu Väina regatil oli ORCI grupis võitis Olympic kuldmedali ja Postimees Sailing Team hõbemedali.

Meie tublimad noorpurjetajad on Jorgen Kuivonen ja Ott Saar. Jorgeni parimad tulemused 2019. aastast on Laser klassis Eesti MV koondtabeli 8. koht ja Zoom8 klassi Maailmameistrivõistluste 4. koht.

Lisaks on Dagos väga heal tasemel ka jääpurjetamine, milles meie klubi liikmed võistlevad nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasemel. 2019. aastal tõid Olev Oolup ja Andrus Padu koju Eesti Meistri tiitli Monotüüp-XV klassis.

Jahtklubi Dago on liige järgmistes organisatsioonides: