Jahtklubi Dago on Hiiumaa purjetamise kogukonda koondav ühendus. Meie tegevuse eesmärk on purjetamise ala areng huvimeresõidust võistlusspordini, arenguks vajalike tingimuste loomine ja nende tingimuste järjepidevuse kindlustamine.

Jahtklubil on liikmeid 60. Meie lipu all sõidab täna 6 alust – Olympic, Postimees, Meeri, Valentina, Kerttu ja Tuuli.

Hilisemate aastate suurimateks saavutusteks on väga silmapaistvad tulemused avamere purjetamisest. Meie lipu all sõitev võistkond „Olympic“ võitis 2018. aastal Hollandis toimunud maailmameistrivõistlustel pronksi. Meeskond pälvis ka Eesti Jahtklubide Liidu tunnustuse – „Aasta Võistkond“. Rahvusvahelistel võistlustel tõi häid kohti ka „Eesti Meedia“. Eesti ja Soome ühistel avamerepurjetamise meistrivõistlustel saavutati esikoht.

Meie tublimad noorpurjetajad on Jorgen Kuivonen ja Ott Saar. Jorgeni parimad tulemused 2018. aastast on 10. koht Zoom8 maailmameistrivõistlustel ja pronks jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel Ice-Optimist klassis.

Lisaks on Dagos väga heal tasemel ka jääpurjetamine, milles meie klubi liikmed võistlevad nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasemel. Sel aastal tõid Olev Oolup ja Andrus Padu koju Eesti Meistri tiitli Monotüüp-XV klassis.