Edukas hooaeg jääpurjetamises

Oolup-Padu taas Eesti meistrid jääpurjetamises

JAAN NIRGI

Selle hooaja viimasel jääpurjetamisvõistlusel – Eesti meistrivõistlustel – saavutasid JK Dago esindajatena Olev Oolup ja Andrus Padu Monotype-XV klassis parima tulemuse ning said Eesti meistri tiitli.
Meistritiitli võitsid Oolup ja Padu neljandat korda – lisaks tänavusele tulid nad meistriteks ka aastatel 2017, 2018 ja 2019. Eelmisel, 2020. aastal tiitlit välja ei antudki, kuna jääd ei olnud ja võistlusi korraldada ei saanud. “Meie hooaja tulemused tuleks lugeda heaks, kuna võitsime meistritiitli, kuid karikasarja arvestuses esinesime tagasihoidlikult,” ütles Andrus Padu. “Ehitasime uue kelgu, mis vajas seadistamist. Murdsime hooaja alguses masti ja masti parandamine nõudis omajagu energiat, mida oleks tahtnud mujale panustada, aga samas tekkis häid mõtteid, kuidas tulevaseks hooajaks paremini valmistuda.”
Karikasarjas sõitis tiim Oolup-Padu Monotype-XV klassis välja viienda koha. Margus Padu, kel eri etappidel olid soodimeesteks Mihkel Kosk ja Taavi Välisson, sai selles klassis kaheksanda koha.
DN-Junior klassis esindasid JK Dago Jorgen Kuivonen ja Ott Saar. Jorgeni parimaks tulemuseks oli võit Pärnu meistrivõistlustel, kus sõideti kolm etappi. Eesti karikasarjas saavutas ta teise koha ja Eesti meistri­võistlustel tuli neljandaks.
Ott Saar sõitis end Eesti karikasarja DN-Junior klassis kaheksandale kohale. Eesti meistrivõistlustel saavutas ta viienda koha.
DN klassis võistelnud
Joonas Kiisler saavutas Eesti karikasarjal kuuenda koha ja Eesti meistrivõistlustel kaheksanda koha.
Võistlused toimusid mitmes kohas üle Eesti – Pärnus, Saaremaal, Läänemaal, Saadjärvel. “Jääpurjetamisele iseloomulikult tuli ilma- ja jääolude pideva muutumise tõttu võistluspaiku mitmel korral muuta,” ütles JK Dago juhatuse liige Ain Tähiste. Näiteks märtsi esimesel nädalavahetusel Pärnusse planeeritud võistlus liikus Topule, kus jääd jagus vaid Ice-Optimistidele, DN ja MonoXV võistlussõidud said toimuda hoopis Saadjärvel.

(Hiiu Leht 16.03.2021)