Hiiumaa noored purjetajad osalesid 7.-10.04 Kreekas regatil

5. aprillil lendasid neli noorsportlast koos treenerite ja saatjatega Kreekasse. 7.-10.04 toimus 2023 Open International Optimist Saronic Gulf Regatta. Võistlusel osalesid purjetajad seitsmest riigist: Kreeka, Eesti, Moldova, Rumeenia, Türgi, Malta ja Inglismaa. Võistluspaik oli Palea Fokea, ca 30km Ateenast lõunas.

Hiiumaal osales võistlusel neli noort. 2022 aasta Oti regati B-grupi võitja Emma Meribel Lõhmus, samal võistlusel teiseks tulnud Hugo Oago, Iti Elsa Veronika Volkov ja juba kogenud purjetaja Miia Maria Hinnobert.
Esimesel päeval tegelesime paatide ja varustuse kokkupanemisega, olid need ju kohapealt renditud ja enne regatti tuli kõik enda käe järgi paika panna. Peale lõunat mindi merele, et saada tunnetus tagasi ja korrata suve lõpuks selgeks saanud tõed, mis talvega tahavad ununena, uuesti üle.

Esimesel päeval toimus meie vanematele lastele, ehk Miiale ja Emmale 1 võistlussõit, mis kedagi rõõmsaks ei teinud, sest tagumise poole jaoks keeras tuul vastutuule märku sõites 180 kraadi ja tingimused muutusid ebavõrdseks. Miia sai sõidu kirja aga Emma jäi napilt finiši ukse taha.

Itil ja Hugol oli sel päeval 2 võistlussõitu.
Regati esimesed kolm päeva olidki pigem vaiksemates ja keerutavamates oludes, see nõudis palju tähelepanelikust ja kiireid otsuseid. Viimasel päeval oli tuul juba stabiilselt tugev ja sellega oskavad Hiiumaa noored purjetajad hästi toime tulla.

Kokkuvõttes said tulemused sellised:

Boys U10 ja alustajad. Sõideti 7 võistlussõitu.

Hugo Oago 19. koht (parim sõit 13. koht)

Iti Elsa Veronika Volkov 25. koht (parim sõit 20. koht). Tegemist oli Iti jaoks esimese võistlusega, tüdrukutest oli ta kõige noorem osaleja.

(osalejaid 26)

Tüdrukud

Kirja sai 8 sõitu, osalejaid selles grupis 84.

Mia Maria Hinnobert 68. koht (parim sõit 42. koht)

Emma Meribel Lõhmus 79. koht (parim sõit 67. koht)

Kahtlemata oli sellel regatil osalemine kõigi osapoolte jaoks suur kogemuse lisa ja väärt trenn.

Aitäh korraldajatele väga toetava suhtumise ja hea regati eest. Suur tänu meie treeneritele Anni Rätsepale ja Margus Saarele tubli töö eest lastega. Suured tänud kõigile kes meie Hingelt mereline pusasid ostavad ja seeläbi selliseid ettevõtmisi toetavad. Ja muidugi lapsed, vanemad, kaasaelajad- super tugi ja väga sujuv ning ladus koostöö, teiega kuhu iganes!

Kõik tulemused leiad siit: https://www.racingrulesofsailing.org/documents/5230/event