Hiiumaa purjetamishooaeg 2023 lõpetatud ja aasta parimad selgunud!

Oktoobrikuu viimasel laupäeval kogunesid Hiiumaa merelised Kärdlasse, Yachts Service ellingusse, et panna imeilus punkt ühisele merendushooajale.

Ühise lõpupeoga tehakse kummardus kõigile, kes rohkemal või vähemal määral end Hiiumaa merendusega elus sidunud on. 

 

Lõppenud hooaeg on märgiline, sest hea koostöö tulemusel Eesti Jahtklubide Liidu ja SA Hiiumaa Sadamatega suutsime me tuua Hiiumaale suisa kahed Eesti Meistrivõistlused. Järjekorras viies Dago regatt selgitas Eesti meistrid ORC 3 ja ORC 4 paadigruppides ning Kärdla Selver Race raames selgusid Eesti meistrid Optimist, Zoom 8 ja ILCA 4 paadiklassides. 

 

Piduliku osa avas Jahtklubi Dago kommodoor Sven Nuutmanni kõne, kus peegeldas läinud hooaega, tunnustas Hiiumaa noori sportlasi ning avamerepurjetajaid, tõdes, et vaatamata raskustele on Jahtklubi Dago Eestis üks silmapaistvamaid jahtklubisid ning me saame alati hakkama. Ühtlasi teatas Nuutmann, et järgmisest aastast astub ta kommodoori ametikohalt tagasi. Oma ametisoldud aastaid jääb ta meenutama hea sõnaga. Klubi juhatuse liikmena jääb Sven siiski Hiiumaa purjetamisesse edasi panustama. 

Jahtklubi Dago klubiülem Kai Kallas 

SA Hiiumaa Sadamad nõukogu esimees Margus Kastein

Sõru Merekooli juht Katrin Visnapuu

Hiiumaa aasta parimad!

Nagu igal aastal, tunnustame hooaja lõpupeol Hiiumaa aasta tublimaid. Kokku valitakse aasta parimad seitsmes kategoorias - neist 4 selgub komisjoni otsustamise tulemusel ning 3 valitakse kohapeal rahvahääletuse käigus. Kuna sel aastal on ka Hiiumaa jääpurjetajad olnud äärmiselt tublid, siis otsustas komisjon anda eraldi tiitlid "Aasta jääpurjetaja" ning "Aasta noor jääpurjetaja".

2023. aasta parimad on:

  • Aasta noorsportlane - Rutger Kursson
  • Aasta sportlane - Juss Ojala
  • Aasta meeskond ORC I & II gruppides - Matilda 4
  • Aasta meeskond ORC III, IV ja folkbootide arvestuses - Tuuli
  • Aasta merematk - V Dago regatt (Eesti Meistrivõistlused ORC III ja IV gruppidele)
  • Aasta tegu - Kalana Jahisadama avamine
  • Aasta uustulnuk - noorte purjetajate uus alus Tšaika
  • Aasta jääpurjetaja - Joonas Kiisler
  • Aasta noor jääpurjetaja - Jorgen Kuivonen

Aasta uustulnuka kategoorias võitis noorte purjetajate folkboot Tšaika

Hiiumaa aasta tegu - Kalana Jahsadama avamine. 

Hiiumaa aasta jääpurjetaja - Joonas Kiisler

Hiiumaa aasta noor jääpurjetaja - Jorgen Kuivonen

Aasta parim meeskond ORC I & II gruppide arvestused - Matilda 4

Aasta parim noorsportlane - Rutger Kursson

Senine klubiülem Kai Kallas ütles hooaja lõpupeol, et on aeg anda klubiülema teatepulk edasi järgmistele tegijatele. 

"Klubiülemaks asudes oli minu esimene suur ülesanne ja väljakutse korralda Hiiumaal ühepaatide karikasarja võistlus ligi 200-le sportlasele, see oli võistluste mõttes uus ajajärk. Midagi nii suurt polnud siin varem tehtud. Juhatuse vankumatu tugi, asjalik ja tegus meeskond ning purjetamise kogukonna toetus aitasid eesmärgi täita. Täna on Hiiumaa väga arvestatud ja loogiline võistluspaik eesti purjetamismaastikul. Oleme heade toetajate abiga täiendanud paadiparki, et kõik lapsed-noored erinevates vanesegruppides saaksid merele. Oleme klubina seisnud Hiiumaa kui mereriigi kuvandi arenemise ja kindlustamise eest. Hiiumaa purjetamine on kindel ja paistab kaugele. See on hea koht, anda teatepulk üle uutele tegijatele, kes täiustavad juba olemasolevat omalt poolt uute ja värskete mõtete ja tegudega." - Kai Kallas

Uus klubiülem Kristi Lebin asub ametisse alates 01.11. Kristi on klubiliikmena, lapsevanema ja purjetajana olnud Dagos aktiivne mitmed aastad ja tal on hea ning selge nägemus klubi tööst. Peol kinkis Kai Kristile binokli, et sellega kindlameelselt tuleviku poole vaadata. 

Kai saavutas klubiülemana palju ning viis meid uutele tasemetele! 

Kai eestvedamisel toimusid Hiiumaa esimesed suurvõistlused. 2021. aastal leidis Kärdlas aset Kärdla Race. Samal aastal sai Jahtklubi Dago oma märgiliste tulemuste eest Eesti Olümpiakomitee poolt pärjatud "Aasta spordiklubi" tiitliga! Et meie noored saaksid edasi areneda, tuli meie paadiparki laiendama hakata. Koostöös Hiiumaa valla ja Hiiumaa Spordikooliga vedas Kai Dago klubiülemana Leader projekti, mille tulemusel sai Hiiumaa noorte purjetajate paadipark lisaks 40 000€ eest uusi aluseid! Nii 2021 kui ka 2023 suvel toimunud Eesti Meistrivõistlused ORC 3 ja 4 jahtidele ehk Dago regatt on vaid üks nimekaimaid võistlusi, mida Kai korraldanud on. Kokku osales Kai 41 võistlusel direktorina! Lisaks on ta korraldanud lugematu hulk laagreid, koosviibimisi ja lõpupidusid. 

Et ühendada Hiiumaa elanikke veelgi enam merega pakkus Kai välja fotonäituse idee "Olla ei saa me mereta", mis avati pidulikult talvel 2021. Rändnäitus on külastanud nii purjetamishooaja lõpupidu, rõõmustanud kõiki Kärdla keskväljakul, Orjaku sadamas ning Sõru sadamas. Ja kahtlemata on Kai näol tegemist Hingelt Merelisega! Kevadel 2022 Kai eestvedamisel ellukutsutud rõivasari "Hingelt mereline" on vallutanud tänaseks Eesti purjetajate ja teiste mereliste südamed ja riidekapid. 

Lisaks kõigele muule on Kai loonud väga tugeva meeskonna Hiiumaa merenduse arendamises ja võistluste korraldamises. Ta on kasvatanud võistlusametnike hulka Hiiumaal ning tänaseks on meie enda ametnikud hinnatud ka üle Eesti. Koostööd on arendatud ka erinevate teiste jahtklubidega (näiteks ühine Sügisregatt Haapsalu jahtklubiga ning ühised noorte purjetajate üritused Sõru Merekooliga). Et näidata noortele eeskuju ja propageerida ka tervist, lõi Kai käed Henkell Eestiga, et pakkuda meie purjetajate avajookideks ning auhinnalauale ainult alkoholivabasid jooke. 

AITÄH KAI, SINU PANUS JAHTKLUBI DAGO JA HIIUMAA MERENEDUSE ARENGUSSE JA HEAOLUSSE ON OLNUD VÄGA SUUR NING OLULINE! 

Hooajale väärika punkti panemisele aitasid kaasa head sponsorid ja koostööpartnerid: 

Siinkohal soovime tänada Tommylyy paadipoodi, kes mitte ainult pidulikule hooaja lõpupeole meile auhindu saatsid, vaid teie panus Dago kogu merendushooaja vältel on olnud tohutu! Meie imeilusad karikad valmivad juba teist aastat Viljandis, Ohoi meeskonna usinate meistrite käe all. Tervitusjoogi ning noorte purjetajate joogipoolise eest hoolitsesid Henkell ja Saku. Henkell on meie suurtoetaja läbi hooaja, varustades jahtklubi alkoholivaba mulliga, et ka kojusõit pärast kõigil klaar oleks. Lauad katsid ülimaitsvate söökidega ning baaris ootasid hiliste öötundideni kpt Malmi usinad kokad-teenindajad. Teie Baieri kartulisalat ning sealiha maitsesid iga tunniga üha paremini. Aitäh Kaivo Platov mõnusa õhtujuhtimise eest! Aitäh Erik Maier lõbuste rütmide eest hilistel õhtutundidel! Aitäh Arno Kuusk ja Taavi Juursalu tehnilise abi, suurte ekraanide ja kõige muu eest, millega kohapeal ning ettevalmistuste ajal tegelesite! Aitäh Tuulelõõtsutajad, et tulite Hiiumaale ja meil jalad tatsuma ning puusad nõksuma panite! Aitäh Recado Meedia, kes meiega igal sammul kaasa mõtlesite ning üheskoos valmis tore fotosein. Aitäh fotograaf Jürgen Randma - Jahtklubi Dago pildipank on jälle 115 imelise pildi võrra rikkam ning pane oma vaim valmis, jaanuaris saadame uue hooaja võistluskava! Aitäh Boris Ljubtšenko, et maailma toredaimat Sipsiku spinnakeri meile laenasid! Aitäh Andres ja Kristi Lebin toreda peo eestvedamise eest! 

Õhtul panid puusad nõksuma ja jalad tatsuma ansambel Tuulelõõtsutajad ja DJ Erik Maier