Hooaja viimane Dago Karikasarja etapp

Neljapäeva õhtul kogunesid purjetajad sel aastal 9ndat korda, et pidada 2023. hooaja viimane Dago Karikasarja etapp. 

Kärdla sadama kaidel võis siginat-saginat kohata juba viie paiku. Merele suundus 4 alust ning stardipasun kõlas täpselt kell 18. Suuremate purjetajatega suundusid udus päikeseloojangut otsima ka kaks noort Dago purjetajat ILCA 4 paatidega, et proovida sõita sarnane, aga lühem rada. Ka nemad said stardiprotseduuri ning võeti ka finiš. Hea treening võistlusteks koos treener Anni Rätsepaga! 

Ilm oli mõnus. Hoolimata udust puhus kogu õhtu vältel kagutuul tugevusega 9-11 sõlme. Peavõistlusjuht Martin Berkmann koostas võistlejatele vastutuule-allatuule raja pikkusega 3 meremiili. Esimesena finišeerus Bellatrix, teisena Ülle, kolmandana Lea Berenice ja neljandana Celia. 

Õhtu lõpuks keetsime kõigile purjetajatele traditsioonilist tulist regatisuppi Kärdla sadamas. Koht, kus alati on mõnus oma regatte õhtusse saata ja muljeid vahetada. 

Peale tulemuste tegemist selgusid ka etapivõitjad, kellele seekord sai auhindadeks antud Henkelli poolt alkoholivaba mull, et koju sõit kõigil ikka klaar oleks ning raamat “Eesti purjetamise lugu,” mille autoriks Arvet Tetsmann. 

Tulemused 28.09.2023:

I koht Bellatrix (kapten Rauno Pielberg)

II koht Ülle (kapten Einar Aru)

III koht Lea Berenice (kapten Hillar Jurson)

IV koht Celia (kapten Sven Kriggulson)

Selleaastase Dago Karikasarja üldvõitja kuulutatakse välja juba 28.10 Kärdla sadama Yachts Service ellingus toimuval Hiiumaa purjetamishooaja lõpupeol!