Hooaeg lõpetatud ja parimad selgunud!

 

Hiiumaa purjetamishooaeg 2021 on väärikalt lõpetatud!

Hiiumaa purjetamishooaeg sai laupäeval Kärdla sadamas väärika punkti. Tunnustasime selle aasta säravamaid tähti ja tähistasime edukat lõppenud hooaega.
See 45. tegutsemisaasta on olnud jahtklubi jaoks enneolematult suur ja võidukas. Me purjetasime Hiiumaa märkimisväärselt suuremaks nagu ütles oma kõnes meie kommodoor Sven Nuutmann.
2021a aasta parimad on teie ees:
–  Aasta noorsportlane – Martin Põllu
–  Aasta sportlane – Jorgen Kuivonen
–  Aasta meeskond – Matilda 4
–  Aasta tegu – Kärdla Race ja Dago regatt ehk suurte Vabariikliku tähtsusega võistluste Hiiumaal korraldamine
–  Aasta uustulnuk – Võistlusjuht Martin Berkmann
–  Aasta merematk – Ain Tähiste ja Hiiu Ingel Moonsund Runt`il
Parimad said sel aastal endale head aastat meenutama Ewa-Kaisa Plakk ART akvarellid.
Kärdla trennilastele pani kolmapäevakute medalid kaela maailmameistrist Matilda 4 kapten Juss Ojala, kes omaltpoolt andis lastele kaasa head soovid tulevikuks ja tunnustas neid tubli hooaja eest.
Kolmapäevakute paremusjärjestus sai 2021a selline:
1.  Martin Põllu
2.  Andres Kuuse
3.  Miia-Maria Hinnobert
Käesolev aasta on Hiiumaal merekultuuri kandmise aasta. Selle raames avas mereinimesi tervitama tulnud vallavanem Hergo Tasuja merekultuuriaasta fotonäituse, kus on selle aasta erilisemad hetked ritta seatud. Näitus saab juba õige pea kõigile nähtavaks Kärdla keskväljakul.
Kärdla Purjutuuri peaauhind 2022 aasta kaitasu Hiiumaa sadamates läks sel aastal Dolly meeskonnale, mida juhtis kapten Romet Keskle. Palju õnne!
Suuri asju üksi ei tehta ja see aasta oli ilus näide ehtsast koostegemisest ja Hiiumaa kui mereriigi ühtsusest. Tegime seda kõike üheskoos Hiiumaa Sadamad – Kärdla, Orjaku, Sõru, Hiiumaa Spordikool, Sõru Merekool, @Black Team Estonia, Yacht Service Kärdla, Hiiu Purjelaeva Selts, Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Selts, Haapsalu Jahtklubi, Eesti Jahtklubide Liit, Hiiu Leht, Halulaev MTÜ, Šampanjabaar ja resto Kork, Sportland Eesti, Recado Meedia, Coop Hiiumaa, Tahkuna Puhkekeskus, eDrinks.ee, iiUmekk Resto & külalistemaja, Dagaith Gin, Juustukuningad, ScanMarine, Nike, Hiiumaa vald Korraldaja.ee, Hiiumaa Kino, OÜ Helikast, heli-ja valgustehnika rent Hiiumaal meeskondega.
Suured-suured tänud kõigile imelistele võistlusametnikele siit ja sealtpoolt merd, kes on oma profesionaalse tööga aidanud regatid edukalt läbi viia ja tänu teile saame me neid teha veelgi ja tuua seeläbi laste purjetamine Hiiumaal veelgi rohkem nähtavale.
Aitäh Hiiumaa Spordikooli treeneritele Anni Rätsep, Margus Saar, Ott Saar, teiega koos viia Hiiumaa purjetamist edasi on au ja rõõm!
Aitäh kõigile suurepärase hooaja, ilusate tulemuste ja toetuse eest!
Jahtklubi Dago
FB fotoalbum hooaja lõpupeost,  pildid hooaja lõpetamisest Kärdla sadamas tegi Argo Nurs