Jahtklubi Dago ja Hiiumaa Spordikooli koostöös sai taas teoks purjetajate välislaager

Jahtklubi Dago ja Hiiumaa Spordikooli koostöös sai taas teoks purjetajate välislaager, et hooajale motiveeriv start anda. Seekord viis teekond aprilli kevadvahejal Maltale. 

Purjetamistreeningud toimuvad hetkel nii Kärdla kui Orjaku sadamas maist kuni septembri lõpuni. Talvisel perioodil on Hiiumaal toimumas jääpurjetamise trennid ning oluline roll on ka teoorial ning üldfüüsilisel osal.

Uurisime treeneritelt Anni Rätsepalt ja Margus Saarelt, kuidas üks välislaager välja näeb ja millised on muljed.

Miks tuli otsus minna laagrisse Maltale? 

Maltal oli võimalus osaleda treeninglaagris mitmel paadiklassil ja eri vanusega lastel-noortel: nii optimistidel kui ilcadel. Seega saime kaasata rohkem lapsi ning anda võimaluse kõigile. Malta on saar Vahemeres, kus tingimused ja veepealsed olud on erinevad Läänemere omadest, see rikastab meie noorte kogemuste pagasit oluliselt. 

Millised tingimused seal ees ootasid? Kes vastu võttis ja kuidas?

Vastuvõtt Malta Young Sailors Club'i poolt oli äärmiselt tore ja soe. Meie renditud paadid toodi hotelli alla garaaži ning veele minek toimus ka hotelli tagant. Väga mugav lahendus kõigile. Seega peaaegu ideaalilähedased tingimused noortele ja ka väiksematele.

Millised nägid välja päevad Maltal? Kas ainult trennid või sai ka natuke vaheaega veeta?

Päevane aeg oli planeeritud veepealse treeninguga ning vaba aega sai sisustada õhtuti. Ühel päeval toimus meelolukas kahe-maa-võistlus Eesti vs Malta noorpurjetajad, kus võitis muidugi aus sport ja rahvusvahelised sõprussuhted. Ühel planeeritud treeningpäeval oli tuul nii tugev, et läbi murdlaine ei oleks võimalik tervelt veepeale minna, seega said lapsed ühe vaba päeva ja külastasime Malta pealinna Vallettat. 

Mis treeneite arvates oli kõige olulisem Malta laagri puhul? Mida lapsed ja noored sealt kaasa said?

Kõige olulisem oli eelhäälestus algavaks hooajaks, kuna kodus saame purjetada vaid 5-6 kuud, siis isegi nädalane treeninglaager Vahemerel annab väga palju juurde. Välismaa treeninglaagrid kasvatavad lastes enesekindlust ja julgust. Samuti klubitunnet ja grupiühtsust. Lastel on oluliselt lihtsam keskenduda treeningutele laagris, kus üldjuhul ei ole muid segajaid. 

Kas nalja ka sai?

Nalja sai palju. Lapsed on andekad ja ei jää üheski olukorras hätta, pigem väljuvad sealt vägagi humoorikalt. 

Kas järgmine aasta jälle? Kuhu purjed viivad?

Malta treeninglaager oli välislaagritest juba teine, seega loodame, et välislaagris käimine saab traditsiooniks. Maltale oleks tore ka tagasi minna, kuid kuhu järgmisel aastal, seda näitab aeg. Kuskil soojemas oleks tore hooaega alustada!

Kokkuvõttes oli igati lõbus ja kasulik laager enne Eesti purjetamishooaja algust, miss el aastal on olnud kuidagi eriti jahe.

Nüüd, kui ilmad Hiiumaal juba soojemad ning esimesed meretreeningud tehtud, siis ootavad Jahtklubi Dago ja Hiiumaa Spordikool kõiki huvilisi purjetamistrenni.

1.JUUNIL kell 11-13 ootavad sind KÄRDLAS treener Anni (58377158) ja ORJAKUS treener Margus (5033501). Tutvustame algtaseme treeningut, tutvume paatidega, proovime tunnetust merel. Riietus olgu ilmastikule vastav. Registreeri end eelnevalt treeneri juures.

Tule ja tunneta mere kutset, meie ootame sind!