Kärdla Amserv Race 2024 – TEHTUD!

Kui reede hommikul kohtus Kärdla sadamas ligemale 150 sportlast, et avada üheskoos kolm päeva kestev Kärdla Amserv Race ei osanud keegi ennustada milliseks võistlus kujuneb.

Garmin Eesti Karikasarja I etapis võistlesid omavahel Optimist, Zoom 8 ning ILCA 4 paadiklassid, kellega liitusid sel korral ka olümpiaklassina iQFoil sõitjad. Tegemist on kaalukaima purjetamisvõistlusega Hiiumaal, mis toob saarele sadu inimesi erinevatest jahtklubidest ning riikidest. Üksi suuri asju ei tee - regatile panid oma õla alla Amserv Eesti, Jakari Marine OÜ, Sportland Eesti, Helly Hansen, Musto, Coop Hiiumaa, Balsnack, Hiiumaa Sadamad, Hiiumaa Spordikool, Hiiumaa Spordiliit ja Eesti Jahtklubide Liit. Suurimad tänud teie hea toetuse ja nõu eest, ilma teie abita ei saaks nii suuri võistluseid väike jahtklubi korraldada! Lastel oli meel hea ja kõik sujus suurepäraselt.

Regati avamisele ütlesid oma head sõnad SA Hiiumaa Sadamad nõukogu esimees Raido Randmaa, meie klubi uus kommodoor Joonas Kiisler ning Amserv Auto AS juhatuse liige Margus Nõmmik. Kuna regati avamispäevaga juhtus kokku ka Kärdla sadama avamise 10. aastapäev, siis tõdes Raido Randmaa, et on tore näha kuidas jahtklubi toob sadamasse elu ning noored purjetajad on tulevik. 

Reedene päev oli purjetajate jaoks ideaalne - tuult jagus piisavalt, puhudes 15-17 sõlme. Laupäeval tuli juba hommikul sõidud tunni jagu edasi lükata, kuid tuule me kinni püüdsime. Esimese kahe sõidu ajal puhuski stabiilselt 8-10 sõlme tuul, kuid juba kolmanda sõidu pidi peavõistlusjuht ning Zoom8 ja ILCA 4 raja võistlusjuht Jüri Sõber siiski lühendama. Finiš võeti peale esimest ringi alumiste märkide vahelt. Pühapäev aga suurt tuult ei lubanud ning nii ka läks. Rajameistrid ja võistlusjuhid käisid pidevalt merel tuult kontrollimas, kuid kell 13.30 otsustas peavõistlusjuht lipu masti tõmmata ning võistlus loeti lõppenuks. Kokku said Optimistid, Zoomid, Ilcad ja iQFoil seeniorid kirja 6 rajasõitu, iQfoil U19 ja U17 5 sõitu. 

Võistlejad ning võistlusametnikud tõdesid ühest suust, et regatt sai tore ning kõigil oli hea olla. Hea võistlusametnik - meie suur kummardus ning suurimad tänusõnad! Meie võistlustel on alati kohal tippude tipud ja meil on hea meel, et saarelt lahkute te hea tuju ja väikese noosi suitsukalaga, et siis teinekord jälle tulla ning üheskoos uuesti maailma tasemel võistluseid luua. 

Esikolmikud kujunesid sel korral selliselt:

 

Optimist ÜLD

I koht Tobias Kalle (SSA)

II koht Helena Le Kangur (KJK)

III koht Robert Matt (SSA)

Optimist U16 tüdrukud

I koht Helena Lee Kangur (KJK)

II koht Eva-Lotta Soomer (TJK)

III koht Sharon Peetrime (PJK)

Optimist U12 ÜLD

I koht Janis Verners (ZJUSK)

II koht Christofer Kasin (SSA)

III koht Metra Timrota (ZJUSK)

Optimist U12 tüdrukud

I koht Metra Timrota (ZJUSK)

II koht Imbi Randlaht (HSS)

III koht Paula Tallinn (TJK)

Zoom 8 U20 poisid

I koht Karl Veetõusme (ROPK)

II koht Teodor End (UKP)

III koht Joosep Iljas (TSJK)

Zoom 8 U20 tüdrukud 

I koht Mia Maria Lipsmäe (UKP)

II koht Trinette Välisson (SMS)

III koht Laura Marii Taggu (PJK)

ILCA 4 U18 poisid

I koht Alexander Eberle (ROPK)

II koht William Liiv (ROPK)

III koht Olger Hannes Mets (SMS)

ILCA 4 U18 tüdrukud

I koht Mari Ottesson (TJK)

II koht Kertu Külaots (TJK)

III koht Karoliine MAasar (ROPK)

iQFoil seenior U23

I koht Romek Roolaht (TPLK)

II koht Jakob Tuubel (PSK)

III koht Kristofer Rajasalu (TPLK)

iQFoil U19

I koht Aksel Haava (TPLK)

II koht Karl Sören Tamm (Pirita Surfiklub)

III koht Lisett Aasmets (TPLK)

iQFoil U17

I koht Bertha Kivistik (TPLK)

II koht Liisa Marii Kalk (TPLK)

III koht Lukas Tuubel (PSK)

Tublid Dago noorpurjetajad

 
Optimist klassis esindas Dagot Hugo Oago, kes on tuli üldarvestuses 67. kohale ning Optimistide U12 poiste arvestuses 10. kohale.
 ILCA 4 klassis, U18 poiste arvestuses saavutas Dago noorpurjetaja Rutger Kursson 6. koha, Karl Aleks Pajuri 18. koha, Kiur Padu 20. koha ning Paul-Arthur Schönle 23. koha.