Dago 48. purjetamishooaeg avatud ja esimene Karikasarja etapp peetud!

16.05.2024 avasime ametlikult Jahtklubi Dago 48. purjetamishooaja Kärdla sadama lipuplatsil

Oma head sõnad algavaks hooajaks andsid klubiülem Kristi Lebin, klubi treener ja juhatuse liige Margus Saar ning lipu heiskasid noored purjetajad Hugo, Hugo ja Anton. 

Peale hooaja avamist liikusid kõik suuremad ja väiksemad purjetajad, hingelt merelised ja uued huvilised kaidele, et igaüks valmis panna oma alus startivaks Dago Karikasarjaks. 

Kell 18.00 kõlaski merel esimene hoiatus ning starti tuli 5 alust - Bellatrix, Lea Berenice, Kerttu, Tuuli ja Ülle. Kui algselt tundus, et tuul plekib ära, siis tegelikult saime tuulena kirja NW 8-12 sõlme. Üsna ilus ja mõnus purjetamisilm, soe pealekauba. Kokku purjetati 5. meremiili pikkune rada, mille pani kokku ja märkis maha meie võistlusjuht Martin Berkmann. 

Merele tulid ka noored purjetajad ja 10 Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengit, kes õpivad kõik "Kogukonna haridus ja huvitegevus" erialal ning Hiiumaale sattusid nad tänu meie noorte treenerile, Annile, kes on ise üks kümnest tudengist. Anni viis läbi tudengitele praktilist õpet teemal "Seiklustegevused vees". Loodame, et tudengid said eile mõnusa seikluse merel, mis jätkub ka tänasel päeval, mil nad astuvad ise Optimistide pardale. 

Tulemused peale I Dago Karikasarja etappi:

I koht Tuuli (kapten Anti Nööp)

II koht Ülle (kapten Einar Aru)

III koht Bellatrix (kapten Rauno Pielberg)

IV koht Kerttu (kapten Indrek Ulla)

V koht Lea Berenice (kapten Boris Ljubtšenko)

Vaata lähemalt: https://manage2sail.com/et-EE/event/DKS24#!/results?classId=e4ac7b1c-f503-4e69-9ab4-dac54a5d565e 

Peale tulemuste teatavakstegemist jätkus ühine grillõhtu Dago klubihoone, Monopoli ees. Järgmine Karikasarja etapp juba 30. juunil. Kohtumiseni stardis!