Joonas Kiisler – Dago uus kommodoor

23.aprillil kogunes JK Dago uus juhatus, kes valiti üldkoosolekul aprilli alguses: Sven Nuutmann, Meelis Pielberg, Margus Saar, Tauno Telvik ja Joonas Kiisler. Konsensuslikult valiti uueks kommodooriks Joonas. Võtsime Joonasel nööbist kinni ja uurisime, milline mees ja millised plaanud on kommodoorina.

Kuidas leidsid tee purjetamise ja jääpurjetamise juurde? Mis Sind selle juures paelub?

Kui purjetamisega oli eelnevalt kokkupuude olemas, siis võistluspurjetamise juurde tõid mind sõbrad, kes ühtlasi näitasid suuna kätte ka jääpurjetamisse. Sinna vahele mahtus purjekoja loomine. Võib öelda, et purjetamisest on tänaseks saanud minu töö. Enim naudin ma one-design purjetamist. Olgu selleks mistahes klassi paat.

Kas purjetad ka mõne aluse pardal?

Olen läbi aastate purjetanud erinevatel purjepaatidel meeskonnaliikmena.   Käesoleval aastal aga olen seotud draakoni projektiga, mis on üsna loomulik, kuna juba augusti kuus toimuvad Pärnus draakoni Euroopa meistrivõistlused. Vahetult enne seda saab kindlasti olema tihe rebimine Eesti meistrivõistlustel.

Milliseks inimeseks ennast pead? Millega igapäevaselt tegeled?

Sõbrad ja tuttavad oskavad kindlasti paremini öelda, milline inimene ma olen. Tahaksin uskuda, et olen avatud, võrdlemisi hea suhtleja ning abivalmis. Igapäevaselt leiab mind toimetamas purjekojas. Vaba aeg kulub paljuski oma kodu rajamisele, mille lõpp on juba käega katsuda. Lisaks soovib oma aega minu kolmelapseline pere. 

Pere armastab merel käia, kuid seda päikesesoojal ja tuulevaiksel merel.  Kui minul on merepäev või võistlused, siis on kogu kodune elu abikaasa õlul. Siinkohal tuleb teda tunnustada! Vanemad lapsed on kaksikud, kuue aastased, neile plaanin sel suvel optimistil purjetamist tutvustada.

Millised plaanid on Dago kommodoorina?

Dago kommodoorina plaanin jätkata tugevat tööd, mida minu eelkäijad on teinud. Kindlasti tuleb panustada noorte purjetamisse ja parimate võimaluste loomisse - nemad on klubi tulevik. Kunagi Dagos purjetamisega alustanud lapsed on  toonud au ja kuulsust tervele Hiiumaale ning rõõm on näha neid aktiivsete klubiliikmetena. Lisaks on minu soov tegeleda laste jääpurjetamise arendamisega, mis annab võimaluse aastaringselt purjede all veeta.

Suuri asju ei tehta üksi, meie soov on tugevadada koostööd Hiiumaa vallaga ja teiste merendusega seotud kogukondadega.

Milline võiks olla üks ideaalne jahtklubi? 

Ideaalne jahtklubi on kokkuhoidev ja toetav kogukond.