Sügisregatt koos Haapsalu Jahtklubiga tehtud

 

11.-12.09 toimus Haapsalu Jahtklubi ja Jahtklubi Dago  ühine Sügisregatt, see oli esimene kord kui regatti korraldati ühiselt. Tegemist oli avamerepurjetamise karikasarja etapiga.
Reedel oli planeeritud start kell 12.00 Heltermaa alt, aga kuna seal tuult üldse ei olnud, oli korraldav kogu sunnitud võtma vastu edasilükkamise otsuse ja paluma osalejatel liikuda Kärdlale lähemale, et uuesti koguneda Püssirahusilmas. Kella 14.30 ajal asusid võistlejad ja ametnikud ühiselt merel tuult otsima, mille me leidsime ja start sai 15.30 antud. Tugeva uduga merel navigeerimine oli väljakutsuv ülesanne kõigile osapooltetele, aga sellega saadi ilusti hakkama ja peale kella kuute oli esimene võistleja juba Kärdla sadama muuli juures, kus võeti finishid.
Õhtul istusid regatiliselt ühiselt supilauda, muljetati, arutati tulevikuplaane ja vaadati tagasi olnud võistluspäevale.
Pühapäeva hommik algas kaptenite koosoleku ja Haapsalu Jahtklubi klubilipu heiskamisega Kärdla Sadama lipuväljakul. See oli esimene kord kui Haapsalu Jahtklubi lipp Hiiumaal lehvinud on. Lipu heiskasid Klubiülem Kai Kallas ja Haapsalu Jahtklubi juhatuse liige Ülari Velviste, saateks sõnad, et olgu see pikaajalise tradisiooni algus.
Päev jätkus lühirajasõitudega Tareste lahel, kõik kolm sõitu mis plaanis oli teha, said ka kirja. Ilm oli purjetamiseks ideaalne. Sügisregati üldvõit läks Haapsalu Jahtklubi alusele Chantal, teine koht läks samuti Haapsalu Jahtklubi alusele Black Bird, Jahtklubi Dago alus Valentina sai auväärse kolmanda koha. Vabagrupis võidutses Hiiumaa alus Kerttu.

Võistlejad asusid peale lõunat koduteele, maha jäid soojad tänusõnad ja lubadus, et järgmine aasta kohtume jälle!